Trenér Plíšek z rodinných důvodů opouští bosenský FK Sarajevo

20. prosince 2011 16:36 - SARAJEVO/PRAHA

Fotbalový trenér Jiří Plíšek opouští lavičku bosenského týmu FK Sarajevo. Bývalý kouč Teplic se podle klubových webových stránek vrací zpět do Čech kvůli zdravotním problémům v rodině.

 

Petr Hloušek, Právo

"Vedli jsme s Plíškem dlouhý rozhovor a dospěli jsme k tomu, že pro klub i pro něj bude nejlepší, když zůstane v České republice. Má zdravotní potíže v rodině, manželka čeká dítě a bylo by pro něj těžké se plně soustředit na práci," řekl ředitel Sarajeva Dino Selimovič.

Devětatřicetiletý Plíšek přišel do Sarajeva před začátkem této sezóny. Celek z bosenské metropole je po patnácti kolech podzimní části na třetím místě s šestibodovou ztrátou na městského rivala Željezničar, kde Plíšek v minulosti také působil.

Z Željezničaru si později do Teplic vytáhl útočníka Edina Džeka, který posléze za více než sto miliónů korun odešel do Wolfsburgu a nyní hájí barvy Manchesteru City. Plíšek strávil v Teplicích tři sezony a v roce 2009 vyhrál se Severočechy domácí pohár. V české lize krátce vedl také Slovácko.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.