Nejlepším fotbalistou Afriky bude Ayew, Yaya Touré nebo Keita

21. prosince 2011 11:43 - JOHANNESBURG

Nejlepší fotbalista Afriky za letošní rok vzejde z trojice André Ayew z Marseille, Seydou Keita z Barcelony a Yaya Touré z Manchesteru City. Jméno vítěze bude oznámeno ve čtvrtek na galavečeru v ghanské Akkře.

 

Stefan Wermuth, Reuters

Mezi trio finalistů se naopak nevešel kamerunský útočník Samuel Eto'o, který vyhrál v letech 2003, 2004, 2005 a 2010. Hráč Anži Machačkala dokázal jako jediný v historii ankety trenérů a kapitánů 53 afrických zemí vyhrát čtyřikrát. Spolu s Eto'em neprošel z předchozího pětičlenného seznamu do závěrečného kola Senegalec Moussa Souw z Lille.

Favoritem na zisk ocenění je dvaadvacetiletý Ayew, který už minulý týden získal cenu pro nejlepšího afrického fotbalistu od BBC. Dvaadvacetiletý Ghaňan je synem slavného útočníka Abediho Peleho a případným triumfem v hlasování může navázat na vítězství svého otce, který anketu ovládl v letech 1991 až 1993.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.