Romáriův syn si po gólu vysloužil pochvalu od Ronalda

6. ledna 2012 14:49 - RIO DE JANEIRO

Syn slavného brazilského kanonýra Romária se nejspíš potatil. Po brance, kterou osmnáctiletý Romarinho pomohl Vasku da Gama k výhře 3:2 nad San Franciskem v mládežnickém turnaji Copa Sao Paulo, si dokonce vysloužil pochvalu od trojnásobného nejlepšího fotbalisty světa Ronalda.

 

archiv, Sport.cz

Syn mistra světa z roku 1994 nastoupil na hřiště ve druhém poločase a hlavičkou v 82. minutě vstřelil třetí branku Vaska da Gama. "Romarinho ukázal, že má hvězdné geny," napsal na sociální síti Twitter Ronaldo, který si s Romáriem zahrál v brazilské reprezentaci.

"Přesně takové góly dával táta," uvedl Romarinho. "Mám štěstí, že jsem s ním čtyřiadvacet hodin denně. Hodně jsem se od něj naučil," uvedl fotbalista, který je smířen s tím, že bude neustále k otci přirovnáván. "Ve fotbale jste pod tlakem pořád, ale jako Romáriův syn to mám ještě těžší," prohlásil.

Romarinho sice dal důležitý gól na 3:1, svůj výkon však nepřeceňoval. "Dal jsem gól, takže v hodnocení dostanu deset z deseti, ale celkově bych si zasloužil trojku, čtyřku," řekl. "Nezačal jsem dobře, byl jsem nervózní a kazil přihrávky. Myslím, že táta by mě nezkritizoval, jen by mi řekl, ať příště hraju líp," dodal.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.