Unikátní pravidlo! Brazilské kluby mohou vyměnit kouče jen jednou za ligovou sezonu

25. března 2021 16:51

V brazilské fotbalové lize mohou kluby nově vyměnit trenéra pouze jednou za sezonu. Po jednání se zástupci účastníků nejvyšší soutěže to oznámilo vedení národní fotbalové federace.

 

Pokud klub propustí během jednoho ročníku trenéra podruhé, může na lavičku angažovat pouze některého z dosavadních zaměstnanců, kterého má pod smlouvu nejméně půl roku.

Jestliže se rozhodne rezignovat trenér, omezení pro klub neplatí. Když kouč během jedné sezony odstoupí z funkce ve dvou klubech, nesmí už ve stejné soutěži do konce ročníku trénovat.

"Tohle je velký posun pro brazilský fotbal, který prospěje jak klubům, tak trenérům. Je to konec tanečků s trenéry. Přinese to zralejší a profesionálnější vztahy a umožní delší a důslednější práci," uvedl šéf brazilské federace Rogério Caboclo.

Během minulé sezony provedlo 20 klubů v brazilské nejvyšší soutěži přes 30 trenérských změn. Nový ročník začne 29. května.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.