Vyřazení z Ligy mistrů? UEFA rozhodnutí o trestu pro hříšníky ze Super ligy odložila

23. dubna 2021 16:19 - Nyon/Praha

Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) odložila rozhodnutí o případných sankcích pro 12 elitních klubů z Anglie, Španělska a Itálie, které na začátku týdne ohlásily vytvoření uzavřené Super ligy. Výkonný výbor UEFA uvedl, že zvažuje další kroky. Soutěž se ještě před začátkem rozpadá, po několika dnech oznámilo 10 z 12 týmů odchod z projektu.

 

Matt Dunham, ČTK/AP

Účast v Super lize oznámila anglická šestice Manchester City, Manchester United, Arsenal, Tottenham, Chelsea a Liverpool, trojice ze Španělska Real Madrid, FC Barcelona a Atlético Madrid a italské trio Inter a AC Milán a Juventus Turín. Uvažovaný projekt vyvolal obrovskou nevoli ze strany fanoušků, hráčů, mezinárodních federací FIFA a UEFA, národních asociací, vedení ligových soutěží i politiků.

UEFA všem 12 klubům pohrozila tvrdými tresty včetně vyloučení z domácích soutěží a hráčům zákazem reprezentace. Zároveň by jim hrozilo vyloučení ze semifinále tohoto ročníku evropských pohárů, v němž se má v příštím týdnu představit pětice z této dvanáctky - tři týmy v Lize mistrů a dva v Evropské lize.

Funkcionáři spojení se Super ligou mají rezignovat na své posty v Premier League

Po ostré kritice jako první stáhla svoji účast šestice z Anglie a postupně odchod oznámilo i kompletní italské trio a Atlético Madrid. Podle předsedy Realu Madrid Florentina Péreze soutěž není zrušena, ale jen odložena.

Video již není dostupné

Petr Čech se snaží přesvědčit fanoušky Chelsea, aby pustili klubový autobus na stadion.

sntv

Případnými tresty pro 12 týmů se měl dnes zabývat výkonný výbor UEFA, podle Sky Sport Italia ale rozhodnutí odložil. Už dříve informoval italský svaz, že trojici ze Serie A nebude sankcionovat. Podle zahraničních médií je nepravděpodobné, že by UEFA sáhla k vyřazení klubů z této pohárové sezony.

"Případ není uzavřen. Výkonný výbor UEFA byl informován o nejnovějším vývoji v superlize. Včetně dostupných možností pro UEFA a kroků, které zvažuje do budoucna," uvedla UEFA v prohlášení.

Video již není dostupné

Fanoušci Chelsea protestovali. Když se ale dozvěděli, že klub vystupuje ze Super ligy, začali slavit

sntv

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.