Revoluce! Zápas Premier League poprvé odpískala transgenderová rozhodčí

4. května 2021 17:34 - Haifa/Praha

Po nedávném veřejném coming outu se profesionální fotbalová rozhodčí Sapir Bermannová zapsala do historie. Jako první transsexuální žena vedla zápas v nejvyšší izraelské lize mezi Beitarem Jeruzalém a Hapoelem Haifa. Od hráčů se dočkala vřelého přijetí.

 

@sporarena, Twitter

Šestadvacetiletá žena na nedávné tiskové konferenci poprvé veřejně přiznala, že i když se narodila jako chlapec, vždy se cítila být ženou. Proto se rozhodla dál svoji identitu neskrývat a jít s kůží na trh. Dočkala se vřelého přijetí nejen od fanoušků a hráčů, ale i od izraelské fotbalové federace.

„Máme novou rozhodčí, Sapiru Bermannovou. První rozhodčí transsexuálku. Jsme tak pyšní," uvedla na svém twitteru. Hrstka fanoušků, kteří mohli zápas izraelské Premier League navštívit, ji na stadionu Sami Ofer přivítali malou fanfárou. Jeden z fanoušků jí vyjádřil podporu transparentem, na kterém stálo „Super žena, neuvěřitelná, statečná."

Sama Sapir uvedla, že si podpory neskutečně váží. Ocenila, že hráči jí oslovují v ženském rodě a mluví s ní jako se ženou. Během zápasu si s ní normálně povídali a smáli se.

Bermannová není první transsexuální rozhodčí ve světě fotbalu. Britka Lucy Clarková s coming outem přišla v roce 2018.

bp, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.