Fotbalisté KLDR kvůli covidu nebudou hrát o MS v Jižní Koreji

4. května 2021 12:55

Severokorejští fotbalisté se nezúčastní červnových zápasů kvalifikace o postup na mistrovství světa v Jižní Koreji. Důvodem jsou obavy z nákazy koronavirem.

 

Profimedia.cz

Svaz už o rozhodnutí odstoupit z bojů o šampionát informoval Asijskou fotbalovou konfederaci. AFC však podle agentury Reuters doufá, že se ještě představitele KLDR podaří přemluvit.

Druhá část asijské kvalifikace se původně měla uskutečnit obvyklým modelem zápasů doma - venku, ale kvůli koronaviru AFC nedávno rozhodla o odehrání všech zápasů ve skupině v jednom dějišti.

Severní Korea zrušila svou účast na olympiádě v Tokiu

Pro skupinu H byla vybrána Jižní Korea. Kromě domácí reprezentace a KLDR, která se před měsícem kvůli covidu vzdala i účasti na olympiádě v Tokiu, v ní jsou ještě celky Libanonu, Turkmenistánu a Srí Lanky.

ČTK

Časová osa: Ostatní

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.