Živě

Fousek se v Římě setkal s Čeferinem a Infantinem

13. června 2021 12:33 - Řím
(Aktualizováno: 13. června 2021 13:10)

Hned po svém zvolení se dal do práce. Předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek se v Itálii setkal s předsedou UEFA Aleksanderem Čeferinem a předsedou FIFA Giannim Infantinem. Oba prezidenti mu gratulovali ke zvolení do funkce a od obou zároveň obdržel nový předseda FAČR pozvání na září do sídel UEFA v Nyonu a FIFA v Curychu.

 

FAČR

Slíbil českému fotbalu patřičnou diplomacii. A startující EURO je ideálním kolbištěm.

„Ujistil jsem Aleksandera Čeferina i Gianniho Infantina, že mají v naší asociaci i mé osobě pevného partnera," zdůrazňuje v tiskové zprávě Petr Fousek, který na místě obdržel řadu blahopřání od členů výkonného výboru UEFA i předsedů fotbalových svazů.

Setkání s předsedou UEFA proběhlo v Římě ve Ville Manini.

Budeme od UEFA žádat kompenzace za vyšší náklady na EURO, říká Petr Fousek

Sport.cz

„Předseda UEFA byl loni dvakrát dohlédnout na naši misi v Řecku, takže teď jsme se setkali v novém gardu, ale pochopitelně opět velmi přátelsky. Aleksandera Čeferina jsem informoval o situaci v českém fotbale, ale probrali jsme i EURO a ambice našeho týmu," dodává Fousek.

Setkání s předsedou FIFA se uskutečnilo na Olympijském stadionu před zahajovacím zápasem EURO 2020 Itálie - Turecko, jehož se předseda FAČR zúčastnil na pozvání UEFA.

Novým předsedou FAČR se stal Petr Fousek, Karel Poborský musel skousnout porážku

Sport.cz

„Setkání s předsedou FIFA bylo neméně vřelé, neboť se známe od dob, kdy Infantino byl ředitelem právního oddělení UEFA a já generálním sekretářem naší asociace," uzavřel předseda FAČR.

S oběma by se měl Petr Fousek znovu setkat v Londýně v červenci při závěrečných utkáních mistrovství Evropy.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.