Živě

Bolivijský útočník byl potrestán za kritiku pořádání Copy América během pandemie

18. června 2021 21:53 - Sao Paulo

Bolivijský útočník Marcelo Martins byl za kritiku pořádání Copy América navzdory pandemii koronaviru potrestán zákazem startu v jednom utkání. Od jihoamerické konfederace CONMEBOL navíc dostal pokutu 20 tisíc dolarů.

 

Marcelo Hernandez, ČTK/AP

Turnaj byl kvůli nepokojům v Kolumbii a problémům s covidem v Argentině na poslední chvíli přesunut do Brazílie, která však také s nákazou stále bojuje. Od začátku mistrovství testy odhalily covid-19 u 33 hráčů a dalších členů reprezentačních týmů.

Jedním z nakažených byl i Martins, který kvůli pozitivnímu testu přišel o úvodní zápas Bolívie s Paraguayí (1:3). Poté na instagramu ostře zkritizoval rozhodnutí pořádat turnaj v Brazílii.

Brazílie si na šampionátu s chutí zastřílela, Neymar se blíží Pelému

Čtyřiatřicetiletý útočník posléze příspěvek smazal a omluvil se, od CONMEBOL i přesto dostal trest. Přijde tak o druhé vystoupení Bolívie ve skupině proti Chile.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.