Messiho paráda pečetila postup Argentiny

4. července 2021 10:00 - Goiania

Lionel Messi se podílel na všech třech gólech a dovedl Argentinu přes Ekvádor do semifinále Copy América. Hvězdný dlouholetý špílmachr Barcelony, který na velký titul s reprezentací stále čeká, v nastaveném čase pečetil výhru 3:0 a předtím asistoval u branek Rodriga De Paula a Lautara Martíneze. Fotbalisté Argentiny se utkají o postup do finále s Kolumbií, jež na penalty vyřadila Uruguay. Ve hře gól nepadl.

 

Ueslei Marcelino, Reuters

Messi si připsal v sobotu v brazilském městě Goiania reprezentační gól číslo 76 a jediná trefa jej dělí od Pelého jihoamerického rekordu. "Pořád to opakuju, že individuální ceny jsou druhořadé. Jsme tu kvůli něčemu jinému. Máme cíl a za ním si jdeme," řekl čtyřiatřicetiletý Messi. "Důležité je, že jsme udělali další krok," dodal.

Messi skóroval z přímého kopu a na letošní Copě zaznamenal již čtvrtý gól, díky čemuž jasně vede tabulku střelců. Argentina na jihoamerickém šampionátu čeká na zlato od roku 1993. Od té doby získala "jen" čtyři stříbra a jeden bronz.

Ve druhém semifinále se utkají v repríze předloňského finále Brazílie a Peru.

Copa América, fotbalové mistrovství Jižní Ameriky v Brazílii - čtvrtfinále:
Argentina - Ekvádor 3:0 (1:0)
Branky: 40. De Paul, 84. Lautaro Martínez, 90.+3 Messi. ČK: 90.+2 Hincapié (Ekvádor).
Uruguay - Kolumbie 0:0, na pen. 2:4.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.