Celtic v rámci přestavby týmu získal japonského útočníka Furuhašiho

16. července 2021 15:22

Fotbalisty Celtiku Glasgow posílil japonský útočník Kjogo Furuhaši, který přišel z Kóbe a podepsal čtyřletou smlouvu. Slavný celek pokračuje pod novým trenérem Angem Postecoglouem v přestavbě poté, co v předchozí ligové sezoně městský rival Rangers razantně ukončil devítiletou nadvládu Celtiku.

 

Profimedia.cz

"Je to velmi kvalitní hráč, kterého navíc dobře znám. Do týmu přinese něco speciálního a jsem si jistý, že fanoušci budou z jeho stylu hry nadšeni," řekl Postecoglou, jenž po úspěšném angažmá u australské reprezentace vedl poslední tři sezony Jokohamu.

Šestadvacetiletý Furuhaši byl v minulé sezoně se 14 góly nejlepším střelcem japonské ligy. V reprezentaci vstřelil tři branky v šesti utkáních. Před ním přišli do Celtiku Liam Shaw a Osaze Urhoghide z Sheffieldu Wednesday a izraelský záložník Liel Abada z Petahu Tikva.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.