Mexiko - Honduras 3:0Fotbalisté Mexika a Kataru jsou prvními semifinalisty Zlatého poháru

Fotbalisté Mexika díky gólové smršti v rozmezí dvanácti minut prvního poločasu porazili ve čtvrtfinále Zlatého poháru Honduras 3:0. Uspěl i Katar, který do semifinále mistrovství Severní a Střední Ameriky postoupil jako první hostující tým po 16 letech. Pořadatelé MS 2022 porazili Salvador 3:2.

Fotbalisté Mexika se radují z branky

Obhájci titulu z roku 2019 Mexičané se o postup do finále utkají s vítězem čtvrtfinálového duelu mezi Kostarikou a Kanadou. Soupeř pro Katar vzejde z duelu USA a Jamajky.

Rogelio Funes Mori otevřel svým třetím gólem na turnaji skóre ve 26. minutě, po pěti minutách dal druhou branku Mexičanů Jonathan dos Santos a ve 38. minutě přidal další zásah Orbelín Pineda. Oslabený Honduras, který přišel o dva hráče i trenéra Fabiana Coita kvůli koronaviru a další dva kvůli zranění, už se na odpor nezmohl.

Také Katařané se proti Salvadoru ujali vedení 3:0, Salvador ale po hodině hry dvěma rychlými góly ještě zápas zdramatizoval. V závěru už ale arabský tým výhru uhájil. Semifinálovou účastí navázal na Kolumbii, která si o finále zahrála jako poslední z pozvaných hostů v roce 2005.