USA - Mexiko 1:0 PP Fotbalisté USA ve finále Zlatého poháru porazili obhájce z Mexika

2. srpna 2021 05:44 - Las Vegas
(Aktualizováno: 2. srpna 2021 06:20)

Fotbalisté USA po čtyřech letech vyhráli mistrovství Severní a Střední Ameriky. Ve finále Zlatého poháru v Las Vegas porazili 1:0 po prodloužení obhájce z Mexika.

Joe Camporeale, Reuters

Jedinou branku souboje dvou nejúspěšnějších celků v historii turnaje dal ve 117. minutě Miles Robinson. Američané díky němu získali sedmý titul, Mexičané rekordní sbírku jedenácti triumfů nerozšířili.

Američané oplatili soupeři finálovou porážku z minulého šampionátu před dvěma lety. Celkem si proti Mexiku na Zlatém poháru zahráli už posedmé, ale vyhráli teprve podruhé.

Zlatý pohár, fotbalové mistrovství Severní a Střední Ameriky - finále v Las Vegas:
USA - Mexiko 1:0 po prodl. (0:0)
Branka: 117. Robinson.

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.