Kábulské drama! Z letadla padal velký talent

21. srpna 2021 06:53 - Kábul

Dramatické scény provázely úprk koalice z Kábulu, týkaly se nakonec i afghánských sportovců. Těla jedinců padajících z letadel byla k vidění na mrazivých videích. Jedním z těch, jehož život skončil na letišti, je Zaki Anwari. Devatenáctiletý fotbalista hrával za mládežnické výběry Afghánistánu a byl označován za velký lokální talent. Rozhodl se opustit zemi, vybral si k tomu prostor podvozku evakuačního letadla americké armády.

 

Handout, Reuters

Kola mu při zasouvání způsobila fatální zranění. Část jeho těla - jak informuje Daily Mail - spadla z letadla. Zbytky našli technici po přistání v Kataru.

O život podobně přišli další mladíci. Celkem na kábulském letišti při různých incidentech zemřelo dvanáct lidí.

Podle informací z twitterového účtu hráčské organizace FIFPRO se ze země pokoušejí dostat další fotbalisté i jiní afghánští sportovci.

Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.