Salvadorský fotbalový funkcionář se v USA přiznal k přijímání úplatků

24. srpna 2021 10:16 - New York

Bývalý předseda salvadorského fotbalového svazu Reynaldo Vásquez se před americkým federálním soudem přiznal ke korupci. V rámci rozsáhlé korupční aféry v Mezinárodní fotbalové federaci FIFA přijal v roce 2012 spolu s dalšími funkcionáři úplatky ve výši 360 tisíc amerických dolarů za přidělení vysílacích práv na kvalifikační zápasy salvadorské reprezentace. Za to mu hrozí až 20 let vězení.

 

Michael Probst, ČTK/AP

Pětašedesátiletý Vásquez byl zadržen v prosinci 2015, letos v lednu jej Salvador vydal americkým úřadům k trestnímu stíhání. Obvinění dlouho odmítal, v pondělí svůj postoj změnil. Kromě přijímání úplatků se Vásquez přiznal i k tomu, že byl rovněž prostředníkem v jejich předávání. Rozsudek se očekává v prosinci.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.