Brazílie - ČR 4:0 Češi podlehli brazilským favoritům

16. září 2021 19:05 - Klajpeda
(Aktualizováno: 16. září 2021 20:47)

Čeští futsaloví reprezentanti ve druhém utkání na mistrovství světa v Litvě podlehli favorizované Brazílii 0:4. Rekordní pětinásobní šampioni vstřelili všechny branky ve druhém poločase.

Jan Tauber/FAČR

Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna nenavázali na úvodní vítězství 5:1 nad Panamou, závěrečný třetí duel ve skupině D sehrají v neděli proti Vietnamu, který má na kontě také tři body. "Kanárci" jsou po dvou kolech stoprocentní a mají jistý postup.

"My musíme teďka porazit Vietnam. Pro mě je důležité, aby kluci zvedli hlavy a zanalyzovali si zápas s Brazílií. Podle mě jsme odehráli velice slušný zápas," řekl trenér Neumann v nahrávce pro média od FAČR. "Je mi líto kluků, protože dneska si sáhli až na dno. Škoda začátku druhé půle," doplnil kouč.

Čeští futsalisté na MS začali výhrou, Seidler dal hattrick

Čeští hráči v Klajpedě v první půli drželi s Brazilci krok, i když sedmačtyřicetiletého gólmana Gerčáka dvakrát zachránila branková konstrukce. Šance si ale vytvořil i Neumannův tým, ty největší zahodili Seidler se Slováčkem.

Jihoameričané už po přestávce potvrdili roli jasného favorita. Mezi 23. a 24. minutou se dvakrát trefil Ferrao, nejlepší futsalista světa za poslední dva roky. "Jakmile dáme tomuto hráči prostor a necháme ho veprostřed převzít balon jeden na jednoho, tak je to smrtelné," podotkl Neumann.

Gerčáka poté překonali ještě kapitán Rodrigo a těsně před koncem Marlon. Češi tak s Brazílií prohráli i poosmé v historii. "Kdybychom vydrželi ještě nějakých osm devět minut v druhém poločase, tak myslím, že by Brazílie znervózněla a měli bychom určitě šanci v útoku," uvedl Neumann.

Do osmifinále turnaje projdou dvě nejlepší mužstva z šesti skupin a čtyři celky na třetích místech. Čeští futsalisté na světovém šampionátu startují počtvrté, nejlepším výsledkem Neumannova výběru je osmé místo z roku 2004.

Mistrovství světa ve futsalu v Litvě:
Skupina C:
Šalamounovy ostrovy - Portugalsko 0:7 (0:3)
Branky: 23. a 34. Ferrao, 26. Rodrigo, 20. Marlon
Sestava ČR: Gerčák (Němec) - Záruba, Slováček, Koudelka, D. Drozd - Homola, Vokoun, P. Drozd, Křivánek, Rešetár, Seidler, Holý, Vnuk. Trenér: Neumann

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.