Eindhoven - Feyenoord 0:4Vizitka pro Slavii! Fotbalisté Feyenoordu deklasovali PSV Eindhoven, Alkmaar opět prohrál

Fotbalisté Feyenoordu Rotterdam, kteří v příštím kole Evropské konferenční ligy vyzvou pražskou Slavii, zvítězili v utkání 5. kola nizozemské ligy na hřišti PSV Eindhoven jasně 4:0. Posunuli se tak s devíti body na páté místo neúplné tabulky. Mají také ještě jeden zápas k dobru. Slavia sehraje duel Feyenoordem na jeho hřišti 30. září.

Fotbalisté Feyenoordu Rotterdam deklasovali Eindhoven 4:0

Eindhoven naopak nevyužil možnost vrátit se do čela soutěže a po první porážce v novém ročníku zůstal s 12 body druhý. Na vedoucí Ajax Amsterodam ztrácí jeden bod.

Dosavadní tápání naopak nezlomil Alkmaar. Příští soupeř Jablonce v EKL prohrál na hřišti Heraclesu Almelo 2:3 a zůstal se třemi body na předposledním 17. místě.

Feyenoord, jenž v úvodu nově vzniklé EKL remizoval 0:0 na hřišti Maccabi Haifa, se v duelu proti tradičnímu rivalovi dostal do vedení v první minutě nastaveného času úvodní půle. Po přihrávce Marcuse Pedersena se trefil Jens Toornstra.

PSV, které ve čtvrtek remizovalo v Evropské lize s Realem Sociedad (2:2), pak v závěru inkasovalo ještě třikrát. Nejprve se po dvou minutách na hřišti prosadil čtvrtou brankou v soutěži střídající Brian Linssen, po něm se trefil znovu také Toornstra a v první nastavené minutě pečetil konečné vítězství hostů další střídající hráč Cyriel Dessers.

Feyenoord odehrál utkání v sestavě: Bijlow - Pedersen (83. Hendriks), Trauner, Senesi (78. Geertruida), Malacia - Aursnes, Kokcü - Džahánbachš (83. Dessers), Toornstra, Sinisterra -Til (69. Linssen).

To Alkmaar, jenž zahájil nově vzniklou Evropskou konferenční ligu remízou 2:2 na hřišti Randers, prohrál v lize již třetí zápas ze čtyř. Proti Heraclesu Almelo hrál od 45. minuty bez vyloučeného Jordyho Clasieho, v 89. minutě je přesto přiblížil možnému bodu Tijjani Reijnders, který vyrovnal na 2:2. Ve třetí minutě nastaveného času však o výhře domácích rozhodl Rai Vloet.

Alkmaar nastoupil do utkání ve složení: Vindahl - Witry (62. Sugawara), Letschert (86. Reijnders), Martins Indi, Wijndal - Clasie, Midtsjo - Gudmundsson (86. Beukema), De Witt, Karlsson (46. Aboukhlal) - Pavlidis (69. Poku).