Dobrá zpráva. Pelého zdravotní stav se zlepšuje, už šlapal na rotopedu

22. září 2021 07:35

Zdravotní stav brazilské fotbalové legendy Pelého, který se v nemocnici v Sao Paulu zotavuje po operaci nádoru ve střevě, se zlepšuje. Osmdesátiletý trojnásobný mistr světa na Instagramu zveřejnil video, jak šlape na rotopedu, a doufá, že bude brzy propuštěn do domácí péče.

Reuters

"Přátelé, zveřejňuji tohle video, které dnes natočila moje žena, abych se s vámi podělil o svou radost. Jsem obklopen starostlivou a povzbudivou péčí, díky čemuž se každý den cítím o něco lépe. Pokud to tak půjde dál, brzy se vrátím domů do Santosu," napsal v úterý Pelé.

Pelého operovali 4. září v nemocnici Alberta Einsteina v Sao Paulu poté, co při rutinní prohlídce odhalili nádor. Rekonvalescence probíhala uspokojivě, ale v pátek se kvůli dýchacím problémům z preventivních důvodů nakrátko vrátil na jednotku intenzivní péče.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Pelé (@pele)

V posledních letech řešil slavný Brazilec za pomoci lékařů problémy s prostatou, kyčlí, páteří či močovými kameny. Kvůli tomu musel nejlepší sportovec 20. století v anketě Mezinárodního olympijského výboru výrazně omezit svoje veřejné aktivity.

Pelé si v rámci rekonvalescence v nemocnici házel míčem se sestřičkou

Reuters

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.