Divočina na stadionu! Fanoušci vtrhli na hrací plochu a poté zapálili auto rozhodčímu

23. září 2021 08:28 - Mostar/Praha

Fanoušci Veležu Mostar v úterý večer po zápase nejvyšší bosenské fotbalové ligy proti Boracu Banja Luka zapálili auto rozhodčím. Divočina byla i během zápasu, který musel být v 82. minutě přerušen poté, co desítky fanoušků Veležu vtrhly na hřiště v reakci na druhý gól Boracu. Již dříve měli námitky k některým výrokům rozhodčích.

 

@HooligansTV_eu, Twitter

Trojice rozhodčích se vracela autem do Sarajeva, když v tom jim asi čtveřice fanoušků v tunelu zatarasila cestu. Nejprve auto poškodili, a poté do něj hodili zapálenou pochodeň, takže z něj zbyl jen vrak. Podle policie byl jeden zraněný hospitalizován v nemocnici v Jablanici.

Podobné incidenty jsou v bosenské lize vzácné, i když rozhodčí jsou občas obviňováni z korupce. Na konci roku 2020 byli dva rozhodčí a šéf komise rozhodčích obviněni z ovlivňování zápasů za 1500 až 3500 eur za zápas (asi 38 až 89 tisíc korun).

bp, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.