Africký gólostroj! Fotbalista vsítil pět branek během jediného poločasu

Dauhá/Praha

Fotbalisté Al-Duhailu v nedělním 4. kole katarské nejvyšší soutěže deklasovali hostující celek Al-Sailiya poměrem 5:0. Lví podíl měl na drtivém vítězství útočník Michael Olunga. Keňský reprezentant vsítil všech pět branek duelu a na jeho fantastický počin se můžete podívat prostřednictvím videa níže.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Africký fotbalista Michael Olunga řádil v katarské lize, během jednoho poločasu dal pět gólů.Video: sntv

V utkání 4. kola Qatar Stars League se fotbalisté obou celků o poločasové přestávce rozešli do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Co přišlo pak, to nejspíš nikdo nečekal.

Jako uragán totiž do druhé půle vletěl sedmadvacetiletý útočník Al-Duhailu a reprezentant Keni Olunga. Ten mezi 56. a 85. minutou duelu rozvlnil síť hned pětkrát.

Úctyhodný počin. Na zápis do historických tabulek to ale zdaleka nestačí. V kvalifikaci o mistrovství světa 2002 porazila reprezentace Austrálie Americkou Samou poměrem 31:0. Útočník Archie Thompson tehdy během jediného zápasu zaznamenal 13 gólů.