Africký gólostroj! Fotbalista vsítil pět branek během jediného poločasu

28. září 2021 07:49 - Dauhá/Praha

Fotbalisté Al-Duhailu v nedělním 4. kole katarské nejvyšší soutěže deklasovali hostující celek Al-Sailiya poměrem 5:0. Lví podíl měl na drtivém vítězství útočník Michael Olunga. Keňský reprezentant vsítil všech pět branek duelu a na jeho fantastický počin se můžete podívat prostřednictvím videa níže.

Video již není dostupné

sntv

V utkání 4. kola Qatar Stars League se fotbalisté obou celků o poločasové přestávce rozešli do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Co přišlo pak, to nejspíš nikdo nečekal.

Jako uragán totiž do druhé půle vletěl sedmadvacetiletý útočník Al-Duhailu a reprezentant Keni Olunga. Ten mezi 56. a 85. minutou duelu rozvlnil síť hned pětkrát.

Úctyhodný počin. Na zápis do historických tabulek to ale zdaleka nestačí. V kvalifikaci o mistrovství světa 2002 porazila reprezentace Austrálie Americkou Samou poměrem 31:0. Útočník Archie Thompson tehdy během jediného zápasu zaznamenal 13 gólů.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.