Portugalsko - Kazachstán 2:2 PP, PK 4:3Futsalisté Portugalska si poprvé zahrají o titul na MS

Kaunas

Futsalisté Portugalska si poprvé zahrají o titul na mistrovství světa. Úřadující evropští šampioni porazili v dnešním semifinále v Kaunasu po penaltovém rozstřelu Kazachstán a v nedělním finále budou soupeřem obhájců titulu Argentiny. Kazachstán se střetne o bronz, svou premiérovou medaili, s Brazílií.

Portugalci odehráli v play off MS třetí dramatický zápas za sebou. V osmifinále Srbsko a ve čtvrtfinále přemožitele Čechů Španělsko porazili po prodloužení a do nastavení šli i dnes, poté co Kazachstán v poslední minutě řádné hrací doby vyrovnal na 1:1.

Na začátku prodloužení dokonce jeden ze tří Brazilců v kazašském týmu Douglas otočil na 2:1, ale půldruhé minuty před koncem nastavení poslal Bruno Coelho duel do penalt. V rozstřelu rozhodl v páté sérii o výhře Portugalců 4:3 Brito.