Velšský fotbalový reprezentant Brooks onemocněl Hodgkinovým lymfomem

13. října 2021 19:04 - Londýn

Velšský fotbalový reprezentant David Brooks má zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin. Čtyřiadvacetiletý záložník vypadl kvůli nemoci minulý týden z nominace na zápas kvalifikace mistrovství světa v Česku a nyní oznámil, že mu lékaři diagnostikovali takzvaný Hodgkinův lymfom. Příští týden zahájí léčbu.

 

Andrew Boyers, Reuters

Hráč druholigového anglického Bournemouthu v oficiálním prohlášení poděkoval lékařskému týmu národního týmu za rychlou reakci, díky níž se podařilo nemoc odhalit včas.

"Diagnostikovali mi druhé stadium Hodgkinova lymfomu a příští týden nastoupím na léčbu," uvedl Brooks, jenž má na kontě 21 startů za národní tým.

"Přestože to pro mě a mou rodinu byl šok, prognóza je pozitivní a jsem přesvědčen, že se zcela uzdravím a budu zase co nejdříve hrát," dodal.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.