Rubriky:

Ostatní

Kanonýr Koller pojede na EURO, ale jako ambasador

1. března 2012 08:45 - PRAHA

Historicky nejlepší kanonýr české fotbalové reprezentace Jan Koller na letošní EURO pojede. Sice ne jako nebezpečná zbraň výběru trenéra Michala Bílka, ale v roli ambasadora vítězného chlapeckého týmu Coca Cola Školského poháru. „Tuhle akci vítám, protože dává šanci najít další fotbalové talenty. Vždyť v roce 2004 byl nejlepším hráčem turnaje Tomáš Necid," vysvětlil Koller, proč se ujal ambasadorské funkce.

 

Michaela Říhová, Právo

Coca Cola se vrátila k tradici minulých let a opět propůjčila svoje logo turnaji, do něhož se zapojí chlapci a dívky z druhých stupňů základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií. Turnaj se bude hrát letos už podesáté. Přihlášeno je 946 chlapeckých a 116 dívčích patnáctičlenných týmů, takže se ho zúčastní celkem 15 930 fotbalistů a fotbalistek. Hraje se od března v základních kolech, přes okresy a kraje postoupí vždy osm nejlepších do finále 4. - 5. 6. v Praze na Spartě. Celkem bude odehráno 4400 zápasů.

Dívky na olympiádu

Vítězové chlapecké části pojedou s Janem Kollerem na EURO do Vratislavi na utkání Česko-Řecko. Vítězný dívčí tým uvidí společně s Dagmar Damkovou finálový zápas ženského turnaje na OH v Londýně. Damková řídila olympijské finále žen v Pekingu.

„Už dva a půl roku hledám cesty, jak povýšit ženský fotbal u nás do postavení, jaké má třeba v Německu nebo Švédsku. Vůbec ho nehrají žádné mužatky a ani nekazí postavu. Naopak po hřištích běhá spousta krásných dívek. Právě tento pohár je jednou z možností, jak přivést k aktivnímu fotbalu další talentovaná děvčata. Hraje ho například i dcera Vladimíra Šmicra a třeba se zapojí i obě ratolesti Jana Kollera," řekla ambasadorka dívčí části turnaje Dagmar Damková. Vedle sedící Jan Koller souhlasně přikývl.

Se Smetankou o postup

Jan Koller na podzim opět oblékl dres svojí Smetanky, tedy Smetanovi Lhoty v okresní soutěži. „Na podzim jsem odehrál čtyři zápasy a vstřelil sedm branek. Na jaře budu pokračovat. Chceme postoupit, takže přijedu na ty nejdůležitější zápasy. Kluci u nás moc chtějí postoupit, takže je moje povinnost jim pomoci, abych tam mohl na pivo," pravil s úsměvem.

Záměr, že by v zimní české přestávce hrál za amatéry AS Monako, nevyšel. „Kopu za veterány a je to paráda. Mrzí mě, že tak slavný klub, jakým je AS Monako, se pohybuje v pásmu sestupu ve druhé francouzské lize. V hledišti trpím a kolikrát mě svrbí nohy, ale na to, abych denně trénoval, už si netroufám. Klub koupil nový majitel a přivedl dvanáct nových hráčů, takže se snad vše v dobré obrátí a dočkám se i návratu „knížat" do nejvyšší soutěže," přál si bývalý hráč a nyní fanoušek Jan Koller.

Jako fotbalový důchodce se v Monaku, kde žije s rodinou, rozhodně nenudí. „Hraju i hokej za veterány Nice, kde působí Michal Divíšek, který byl mistrem ligy se Vsetínem. Bavím se báječně, hokej jsem hrál i u nás na vesnici. Nastupuju na levém křídle a dávám góly. Jednou jsem v hokeji skóroval i hlavou," prozradil.

Do Alp to má autem hodinu a půl, takže jak to čas dovolí, vyráží s rodinou na bílé svahy. „Jako kluk jsem lyžoval, ale jako profesionální fotbalista jsem nesměl. Teď jsem se k tomuhle krásnému sportu vrátil. S devítiletou dcerou Hedvikou si to užíváme. Čtyřletá Kateřina zatím nelyžuje, ale obě vedu ke sportu. Třeba budou jednou opravdu hrát i fotbal," říkal spokojeně.

Když přišla řeč na reprezentaci, hýřil optimismem. „Jak už jsem řekl, kluky uvidím na šampionátu proti Řecku. Naše skupina, kde jsou ještě Rusové a Poláci, je hodně nevyzpytatelná. Všem se líbí, ale kdokoliv může být první nebo čtvrtý. Když vydrží stávající osa národního mužstva, vidím to optimisticky. Kluci by mohli a měli postoupit. Určitě je to ale lepší skupina, než s Nizozemskem, Španělskem, Německem nebo jiným gigantem," dodal Jan Koller.

Karel Felt, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.