Na rodinu fotbalisty Rooneyho sáhla smrt. Kanonýr Manchesteru přišel o čtrnáctiletou švagrovou

7. ledna 2013 08:27 - Manchester

Rodina Wayna Rooneyho drží smutek, kanonýr Manchesteru United přišel o víkendu o svou teprve čtrnáctiletou švagrovou. Rosie McLoughlinová, sestra fotbalistovy manželky Coleen, prohrála boj s genetickou vadou, která je označována jako Rettův syndrom. Jeho hlavním rysem je neschopnost ovládat tělo. Tato choroba se projevuje jen u dívek a jde o těžkou neurologickou vadu, často diagnostikovanou jako mozková obrna.

 

Dave Thompson, ČTK/AP

"Byla andělem a nikdy nezmizí z našich srdcí. S nemocí se prala statečně a navždy zůstane v našich vzpomínkách," stojí v prohlášení, které vydala rodina.

Megahvězda United spolu se svou ženou jsou známí tím, že přispívají na charitu, jak je to jen možné. Například, když se brali, vyzvali všechny, aby místo svatebních darů raději přispěli nadacím, které pomáhají postiženým dětem. Jako by už tenkrát tušili, jak malá Rosie skončí...

ras, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.