Rubriky:

Ostatní

Obránce Grygera už moc nepočítá, že by obnovil aktivní kariéru

9. června 2013 16:37 - Ostrava

Fotbalový obránce Zdeněk Grygera v závěru loňského roku v tichosti ukončil aktivní kariéru a s půlročním odstupem už o jejím obnovení moc neuvažuje. Třiatřicetiletý bývalý reprezentant a bronzový medailista z mistrovství Evropy 2004 už u fotbalu zůstane nejspíš jen na amatérské úrovni.

 

Profimedia.cz

Mistra i vicemistra Evropy do 21 let poslala do fotbalové výslužby série zdravotních problémů, které spustil natržený zkřížený vaz v koleně. Inkriminovaný duel s Tottenhamem v barvách Fulhamu byl v listopadu 2011 ve velkém fotbale jeho poslední. Když vyléčil koleno, začaly ho pronásledovat problémy se stehenním svalem.

"Teď jsem rozhodnutý, že zatím pokračovat nebudu. To by se muselo stát něco mimořádného. Zatím jsem víceméně rozhodnutý, že jsem to ukončil," řekl bývalý obránce Sparty, Ajaxu, Juventusu a Fulhamu po sobotní benefici Marka Jankulovského v Ostravě.

Oběma kariéru shodou okolností poničilo podobné vážné zranění přibližně ve stejné době. Jankulovski si proti Hradci Králové obnovil zranění předního zkříženého vazu předloni v říjnu, jeho dlouholetý spoluhráč z reprezentace o měsíc později.

Rodák z Přílep a pro bývalého reprezentačního kouče Karla Brücknera nepostradatelný článek základní sestavy si možná i kvůli dlouhé fotbalové pauze užil benefiční zápas Marka Jankulovského více než ostatní. "Zápas jsem odehrál s chutí. Mělo to kvalitu, docela jsme si i zaběhali. Ale po zápase jsem cítil zrovna ten sval, co mě trápil a kvůli kterému jsem skončil. Bude to chtít zase trochu klid. Ale zdravotně je to docela dobré, důležité je, že jsem se nezranil," řekl Grygera.

Nabídky nemá

Po půlroce, kdy Grygera rozvázal smlouvu s Fulhamem a oznámil přerušení kariéry, nic nenasvědčuje tomu, že by chystal návrat. "Zůstává to pořád ve fázi, že se rozhoduju. Čekám a spíše si užívám toho volna," řekl holešovský odchovanec. Zpátky k fotbalu ho prý nikdo netlačí. "Zatím žádné nabídky nemám a nikdo mě ani nepřemlouvá," uvedl hráč s 65 reprezentačními starty.

Fotbal momentálně provozuje jenom na amatérské úrovni. "Byl jsem si dvakrát zahrát minulý týden a tento týden takový amatérský přátelák. Rád si zahraju, ale kdybych měl dneska srovnat ten profesionální a denní trénink, tak je to náročnější. Dnešek už trochu cítím, a to nebyl žádný profizápas," řekl Grygera.

Potěšilo ho, že se v Ostravě po čase mohl sejít s bývalými spoluhráči a kamarády z národního týmu, s nimiž zažíval poslední slavnou éru českého fotbalu. "Bylo to nádherné. Po dlouhé době jsme se sešli s klukama z nároďáku, atmosféra byla výborná. Jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit," řekl Grygera.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.