Rubriky:

Ostatní

FIFPro chce bojkotovat "letní" MS 2022 v Kataru

15. října 2013 16:48 - Paříž

Mezinárodní asociace profesionálních fotbalistů FIFPro vyzve své členy, aby bojkotovali mistrovství světa v roce 2022 v Kataru, pokud se bude konat v tradičních letních měsících.

 

"Nebudeme hrát v Kataru v létě," citovala agentura Reuters viceprezidenta FIFPro Philippe Piata. "Fotbal v Kataru při 45 až 50 stupních Celsia není vhodný nejen pro 22 hráčů, ale i další lidi, jako například turisty," uvedl Piat, který je jediným kandidátem v prezidentských volbách FIFPro příští týden.

Proti obvyklému červnovému a červencovému termínu katarského MS se postavily také členské státy UEFA, které navrhly přesunutí turnaje do zimního období, ideálně na leden.

Prezident FIFA Sepp Blatter nicméně spíše preferuje listopad či prosinec, aby nedošlo ke konfliktu se zimními olympijskými hrami 2022. FIFA by měla o šampionátu v Kataru jednat v tento měsíc.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.