Živě

Program kvalifikace ME 2016 určí národním týmům UEFA

22. října 2013 12:43 - Berlín

Česká fotbalová reprezentace se týden po únorovém rozlosování kvalifikace mistrovství Evropy 2016 dozví od UEFA přesný program zápasů. Zatímco dosud bylo dohadování termínů v první řadě v rukou národních svazů, pro nadcházející kvalifikaci určí dvojice a hrací kalendář UEFA.

 

Milan Malíček, Právo

Změna se podle německého listu Sport Bild dotkne i tradičních reprezentačních termínů. Nebude už se hrát výhradně v pátek a úterý, termíny budou rozloženy do šesti dnů od čtvrtka do úterý. Dvojzápasy by se tak měly hrát ve čtvrtek a neděli, v pátek a pondělí nebo v sobotu a úterý. Pro jednotlivé národní týmy to bude znamenat o den kratší pauzu mezi duely.

Dosud se jednotlivé národní svazy na pořadí zápasů a přesných termínech dohadovaly mezi sebou. Teprve v případě, že do stanoveného data nenalezli zástupci reprezentací shodu, vstoupila do hry UEFA a termín určila. V budoucnu budou svazy rozhodovat jen o tom, na kterém stadiónu sehrají domácí zápas.

Los kontinentálního šampionátu, který bude v roce 2016 ve Francii hrát 24 z 54 členských zemí UEFA místo dosavadních 16, se uskuteční 23. února 2014 v Nice. Kvalifikační boje se poté rozběhnou v září.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.