Rubriky:

Ostatní

Evra za urážení bývalých francouzských fotbalistů trestán nebude

24. října 2013 19:21 - Paříž

Obránce Patrice Evra z Manchesteru United za urážení bývalých hráčů národního týmu potrestán nebude. Vedení francouzského svazu nechce oslabit reprezentaci před listopadovou baráží o postup na mistrovství světa proti Ukrajině.

"Vzhledem k tomu, že ty dva zápasy jsou velmi důležité pro budoucnost francouzského fotbalu, bude Patrice Evra reprezentaci nadále k dispozici," citovala agentura Reuters prohlášení FFF, podle kterého byl prý dvaatřicetiletý fotbalista navíc vyprovokován televizním reportérem.

Evra se dostal do problémů poté, co v rozhovoru pro stanici TF1 označil bývalé francouzské reprezentanty Bixenteho Lizarazua a Luise Fernándeze za ubožáky. Chování proto musel vysvětlovat prezidentovi svazu Noëlu Le Graëtovi a trenérovi národního týmu Didieru Deschampsovi.

Potíže s vedením svazu neměl Evra poprvé. V roce 2010 po fiasku na mistrovství světa byl na pět zápasů vyřazen z reprezentace, protože během šampionátu zorganizoval hráčskou stávku na podporu Nicolase Anelky, který urazil tehdejšího kouče Raymonda Domenecha a byl z týmu vyloučen.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.