Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Místo geniální penalty totální trapas! Rakušané oživili vzpomínky na Henryho s Piresem

30. října 2013 17:52 - Vídeň

Méně je někdy více, měli by mít nejspíš na paměti exekutoři pokutových kopů ve fotbale, protože pokusy o netradiční zahrání penalty mohou skončit doživotním výsměchem fanoušků a okamžitou zlobou spoluhráčů. Snaha blýsknout se originální penaltou se zle nevyplatila ani amatérům v Rakousku.

Kdo si pamatuje legendární zpackanou penaltu v podání Roberta Pirese s plánovanou výpomocí  Thierryho Henryho ze zápasu Arsenalu proti Manchesteru City v roce 2005, ihned mu musela paralela s packaly v hornorakouské zemské lize naskočit.

Celé divadlo se odehrálo ve čtvrté nejvyšší rakouské soutěži, Landeslize West, v utkání týmů Stadl-Paura a SK Altheim (5:1). Exekutor chtěl při penaltě míč jenom posunout s tím, že jeho spoluhráč už rozpohybovaného gólmana hladce překoná. Jenže brankář nakonec fintu vystihl a pro soupeře potupně si pro míč bez větších problémů doběhl.

roj, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.