Fotbalisté LA Galaxy potřetí za sebou MLS nevyhrají

Sandy

Fotbalisté Los Angeles Galaxy potřetí za sebou titul v MLS nezískají. O šanci na hattrick přišli už ve čtvrtfinále play off, v němž je vyřadil Real Salt Lake. Dvojzápas rozhodlo až prodloužení, tým Galaxy prohrál 0:2 a hubená úvodní domácí výhra z neděle (0:1) mu nestačila.

Real poslali do finále Západní konference sváteční střelci. Autor úvodní branky Sebastian Velásquez až do čtvrtečního večera ještě nikdy v MLS neskóroval a neměl vůbec hrát. Obránce Chris Schuler oslavil vítězným gólem ve 102. minutě návrat na hřiště po vleklých zdravotních problémech.

Velásquez zaskakoval za zraněného spoluhráče a premiérový gól v profesionální kariéře vstřelil v 35. minutě. Klubu z Los Angeles, který po loňském titulu opustil hvězdný David Beckham, tak skončila sezóna nečekaně brzy.

Salt Lake v semifinále narazí na Portland, který porazil Seattle i v odvetě a doma zvítězil už pošestnácté v řadě. Po sobotním vítězství v Seattlu 2:1 vyhrál odvetu 3:2. Semifinálovou dvojici Východní konference tvoří finalista posledních dvou sezón Houston a Kansas City.