Rubriky:

Ostatní

FIFA kvůli malému zájmu prodloužila hlasování Zlatého míče

20. listopadu 2013 14:28 - Curych

Mezinárodní fotbalová federace FIFA prodloužila hlasování o majiteli Zlatého míče pro nejlepšího hráče světa do 29. listopadu. V původním termínu mezi 28. říjnem a 15. listopadem totiž dorazilo příliš málo hlasů.

 

Rafael Marchante, Reuters

Odložení uzávěrky tak nahrálo Cristianu Ronaldovi, který se v úterý v odvetě baráže mistrovství světa se Švédskem blýskl třemi góly a zařídil Portugalsku postup na šampionát. "Už odeslané hlasy mohou být do stejného termínu změněny," uvedla FIFA v prohlášení.

V nominaci je 23 hráčů, 9. prosince FIFA zveřejní finálovou trojici. Držitel Zlatého míče bude vyhlášen na galavečeru v Curychu 13. ledna.

Útočník Realu Madrid Ronaldo vyhrál Zlatý míč v roce 2008, od té doby anketě novinářů a reprezentačních trenérů a kapitánů kraloval Lionel Messi z Barcelony.

Změna termínu by také mohla utišit kritické hlasy z Portugalska a Madridu, podle kterých je FIFA vůči Ronaldovi zaujatá a nadržuje Messimu. Situaci navíc nepomohlo ani vystoupení předsedy federace Seppa Blattera, jenž Portugalce označil za generála a jeho argentinského rivala za ideálního syna.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.