VIDEO: Paráda v českém futsalu! Brankář dal gól přes celé hřiště a pak se omlouval

19. dubna 2014 20:12 - Brno

Brankář futsalistů Helasu Brno David Šimon se rozloučil s play off kuriózně. V posledním čtvrtfinálovém utkání proti Tangu dal gól přes celé hřiště svému protějšku Lukáši Zrzavému. V 5. minutě tak zvyšoval na 2:0, jenže jeho tým nakonec prohrál 3:6 a sezóna pro něj skončila.

Běžela 5. minuta. Helas vedl po trefě Lidmily 1:0. Domácí Taverna vystřelil na Šimona ne příliš razantní střelu, brankář Helasu se rozhlédl a po chvilce kopl lapený míč přes celé hřiště, kde gólman Zrzavý neodhadl situaci a pustil míč za svá záda – 2:0!

„Pokaždé, když chytím balon, tak se koukám, kde je gólman. Každý zápas chci dát gól," přiznal David Šimon. Jenže háček je v tom, že Zrzavý až tak vylezlý nebyl. „Připadalo mi, že není tolik z brány, tak jsem chtěl balon rozehrát, ale nebylo komu. Podíval jsem se na něj ještě jednou, on stál a necouval do brány, tak jsem to zkusil na bránu. Rozhodně jsem mířil mezi tři tyče, nechtěl jsem to jen tak zakopnout," usmíval se autor kuriózní leč pěkné branky.

A jelikož brankáři spolu soucítí, došlo po utkání i na omluvu. „Po zápase jsem se mu omluvil. To je jasné," potvrdil Šimon. První půle se brankáři Helasu povedla. Dal gól, na třetí nahrál a málem chytil i penaltu Belejovi, který se štěstím snížil na 1:3. „Penaltu proměnil se štěstím. Jak pro mě, tak i pro něj je to těžké s takovou malou brankou. Na obě strany je to obtížné. Prostě buď anebo. Nevím, kdo má v tomhle výhodu," pokrčil rameny Šimon a navázal: „Pokud to není hráč, který naběhne, kopne to bodlem a je mu jedno, jestli tě trefí mezi nohy nebo do hlavy. Michal je fotbalista, tušil jsem, že to bude chtít umisťovat. Proto jsem riskl stranu přes jeho nohu, ale se štěstím mu to tam spadlo."

Tango i přes prohru 0:3 v sérii potrápili

Celkově skončila série 3:0 pro Tango, ale Helas sehrál dobré zápasy. „Tango jsme dost potrápili. Akorát jsme byli jaloví v koncovce. Měli jsme více šancí, ale neproměnili jsme je. Kdybychom proměnili alespoň padesát procent šancí, tak bychom s Tangem uhráli lepší výsledky a neprohráli jsme nula tři na zápasy. Série mohla být vyrovnanější," ví brankář konkurenčního Helasu.

Semifinálové dvojice jsou dané. Kdo by si podle Šimona mohl zahrát finále? „Určitě bych chtěl, aby do finále postoupilo Tango. Z té druhé série to je jasné. Jsem Pardubák, Chrudim je kousek a finále ERA-PACK proti Tangu by bylo super i pro diváky."

Michal Pavlík, Svaz futsalu FAČR

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.