Muži se v lize sotva udrželi, zato slávistické fotbalistky mají po 10 letech titul

Mužští kolegové mohou fotbalistkám v sešívaných dresech jen tiše závidět. Zatímco svěřenci Alexe Pastoora měli velkou kliku, že nespadli do druhé ligy, ženský tým Slavie Praha slaví po deseti letech mistrovský titul. V sobotním závěrečném kole si fotbalistky v sešívaných dresech pohlídaly vedení v tabulce vítězstvím 8:0 nad Slováckem a vyhrály o dva body před Spartou. Přerušily tak devítileté kralování svého úhlavního rivala.

Radost slávistických fotbalistek.

Slávistky za titulem nasměroval minulý týden obrat v duelu s dosud první Spartou, ve kterém se jim podařilo otočit nepříznivý poločasový výsledek z 0:2 na konečných 3:2.

V sobotu proti čtvrtému Slovácku vedly svěřenkyně trenéra Antona Mišovce od třetí minuty a v poločase již měly pětigólový náskok. Po změně stran přidaly slávistky další tři branky a mohly slavit zisk double, protože již v polovině května triumfovaly po finálové výhře 1:0 nad Spartou i v domácím poháru.

Sparta v souběžně hraném utkání zdolala Bohemians Praha 5:0 a obsadila druhé místo právě před svým sobotním soupeřem.