Ujfaluši se v Rýmařově rozloučil s kariérou

13. června 2014 21:17 - Rýmařov

Beneficí s účastí sedmi bronzových medailistů z mistrovství Evropy 2004 symbolicky skončila v pátek v rodném Rýmařově kariéra bývalého fotbalového reprezentanta Tomáše Ujfalušiho. Exhibiční zápas před zhruba patnácti stovkami diváků přinesl jeho výběru vítězství 8:7. Výtěžek ze vstupného putoval na rozvoj fotbalové mládeže v Rýmařově, Bruntálu a Břidličné.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Olomoucký odchovanec a někdejší kapitán Hamburku, Fiorentiny, Atlétika Madrid a Galatasaraye Istanbul završil svoji fotbalovou dráhu půl roku po oficiálním ukončení kariéry a odchodu ze Sparty, kde ho pronásledovaly nekonečné problémy s kolenem. "Kdybych se nezranil, asi bych ještě hrál. Ale zranění patří k fotbalu. S kariérou jsem spokojený," řekl Ujfaluši.

Do fotbalové penze ho v pátek do malého městečka u Bruntálu přijelo vyprovodit šest spoluhráčů z Eura v Portugalsku: Marek Jankulovski, Zdeněk Grygera, Vladimír Šmicer, René Bolf, Marek Heinz a Milan Baroš, který ale po operaci křížových vazů v koleně zůstal pouze v civilu.

"Trenéru Brücknerovi jsem volat nezkoušel. Původně jsem to dneska chtěl udělat v poklidném duchu, ale poté, co jsme vyvěsili billboard u cesty, se to rozkřiklo a nakonec dorazilo spoustu lidí. Ale jsem za to rád. Vůbec jsem neuvažoval o tom, že bych to dělal jinde než v Rýmařově. Tady na škváře jsem s tátou začínal," řekl Ujfaluši.

Benefici si osladil hattrickem

Na rozlučku nedorazili jen medailisté z Eura, ale i další známí fotbalisté Radoslav Kováč, Martin Fenin, Martin Lukeš, Martin Vaniak, Radek Šírl, Pavel Zavadil, Radim Kučera a Stanislav Vlček. Pozvání neodmítl ani Ujfalušiho spoluhráč z Madridu, bývalý portugalský reprezentant Simao Sabrosa.

"V Madridu jsme bydleli kousek vedle sebe, skamarádili jsme se a dodnes si pořád voláme. Vůbec neváhal, stejně chtěl jet do Prahy. Takže jsem ho provedl po Rýmařově," smál se Ujfaluši. "Chtěl jsem tady všechny kluky, se kterýma jsem si fakt blízký. Přijeli skoro všichni, kterým jsem volal, až na Svěrkyho (Václava Svěrkoše) a Míru Baranka, kteří jsou na dovolené," řekl Ujfaluši.

Benefici si Ujfaluši osladil hattrickem. Na posledních deset minut pak vítěz Evropské ligy z roku 2010 natáhl gólmanské rukavice a zápas dochytal. Jednou však kapituloval z penalty z kopačky svého bratra Radima, který hájil bránu druhého výběru.

Nakonec oslavencův tým utkání prakticky z poslední akce rozhodl ve svůj prospěch. "Jsem rád, že to tak vyšlo. S klukama dneska ještě posedíme a všechno to probereme," řekl Ujfaluši.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.