Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Mladý německý gólman předčil snad i Neuera. Taková drzost!

20. listopadu 2014 16:45 - Varšava

Dovolil si hodně, mohl za to zaplatit a být za šaška, drzý kousek ale mladému německému brankáři Marvinu Schwäbemu vyšel dokonale. Ve složité situaci nasadil jesle polskému protihráči v přípravném utkání reprezentačních fotbalových dvacítek.

V Německu mají Manuela Neuera za nejlepší příklad, jak si má počínat brankář. Aktivně, suverénně na obrovském prostoru, velké vápno není žádným limitem. Jakoby byl jakýmsi stoperem. A k tomu je třeba sebevědomí a schopnosti. Hodně toho prvního i druhého a také štístka měl Schwäbe v okamžiku, kdy ho atakoval Mariusz Stepinski. Vypořádal se s ním opravdu elegantně. I když i s notnou dávkou štístka.

Co víc? V zápase udržel gólman patřící Hoffenheimu čisté konto. Německo vyhrálo 2:0, do statistik se zapsal i Davie Selke, útočník zčásti českého původu. Mladík hrající za bundesligové Brémy dal gól, ale také obdržel červenou kartu.

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.