Za tohle ho žádný trenér nepochválí. Gólman málem doplatil na své parádičky

Sao Paulo

Brazilci mají fotbal v krvi a s míčem si velmi dobře rozumí už od útlého věku, a to na jakémkoliv postu. Jenže když gólman zbytečně riskuje, navíc jen pár centimetrů před brankovou čárou, zatrne snad každému trenérovi. Felipe Alves z týmu Grémio Osasco Audax měl pořádné štěstí, záhy se totiž mohl ocitnout na pranýři.

Brazilský brankář málem doplatil na své parádičky.

Alves se v nedělním utkání brazilského šampionátu Paulista, deset minut před koncem a za nerozhodnutého stavu 1:1, nesmyslně předváděl. Na malém vápně si přehodil míč přes útočníka Ricardinha, vzápětí však měl co dělat, aby balón odvrátil před dalším z dotírajících fotbalistů domácího Ituana.

„Všichni jsme zvyklí takhle hrát, celý tým. Nebyla to žádná provokace, nebo zesměšnění," tvrdil brazilský brankář po utkání, které jeho Audax nakonec vyhrál 2:1.

Odmítl také zlobu domácích hráčů, kteří se po sporném kontaktu mezi ním a Claudinhem dožadovali pokutového kopu. „Nic takového, prostě jsem lehl na trávník a sebral míč. Nic to nebylo," dodal Felipe Alves ke své minutě slávy. Trenéra svými kousky ve vypjaté chvíli určitě nepotěšil.