Opilí sudí dostali další trest. Fotbal vyobcoval Pilného a Jecha ze svých řad

20. května 2016 19:08 - Brno

Opili se, přesto soudcovali ligový duel. Jech jako brankový sudí, Pilný jako čtvrtý arbitr. Pochopitelně že jejich opilecký úlet v předposledním ligovém duelu Příbrami se Slavií skončil ostudou. A dokonce v přímém televizním přenosu, takže počínání dvou českých výtečníků se smál celý fotbalový svět. Proto teď pykají. Nejprve přišli o licenci rozhodčího, poté dostali od disciplinární komise dvouletý trest a finanční pokutu k tomu, dnes je výkonný výbor FAČR zbavil členství a tím je vyobcoval z řad fotbalu. Výjimečný trest!

 

Michal Kamaryt, ČTK

Pilný, který dělal v Příbrami čtvrtého rozhodčího, byl od úvodních minut zápasu viditelně opilý. U postranní čáry těžko držel rovnováhu, padal, chvíli běhal s lajnovým rozhodčím a napodoboval jeho pohyby. Už po deseti minutách ho musel začít hlídat bodyguard, během poločasové přestávky Pilný odešel do kabin a už se nevrátil.

Opilost byla při utkání patrná i na brankovém sudím Jechovi, který se údajně na hřišti dokonce vymočil.

Pelta prosadil svou - oba arbitři skončili

Hned poté, co šéf českého fotbalu Miroslav Pelta zjistil, že oba sudí účinkovali při řízení duelu v Příbrami v podnapilém stavu, požadoval nejpřísnější trest.

„Kdyby to šlo, navrhoval bych pro ně trest smrti. To však nejde, takže předložím výkonnému výboru návrh, aby byli navždy vyloučeni z řad fotbalu. Oni nebyli podnapilí, oni byli opilí. A to přitom řídili zápas, v němž šlo o účast v pohárech i záchranu," rozpálil se Pelta.

Svému slibu dostál a návrh, aby strahovská generalita zbavila oba opilé výtečníky členství, v Brně skutečně přednesl. A výkonný výbor Marka Pilného a Jiřího Jecha, kteří svým chováním výrazně poškodili jméno českého fotbalu, jednomyslně vyloučil.

„Rozhodnutí Výkonného výboru vnímám jako důležité poselství všem lidem, kteří jsou spojeni s fotbalem nebo se o něj zajímají. Člověk může udělat chybu, ale my chceme dát jasně najevo, že takové chování ve fotbalovém prostředí nechceme. Uvědomujeme si, že fotbal je sportem s nejpočetnější členskou základnou a prostředky i úsilí, které investujeme do získání a výchovy mladých hráčů, nesmíme tímto způsobem devalvovat. Procházíme změnami, neboť chceme, aby fotbal plnohodnotně plnil svoji celospolečenskou roli," kvitoval verdikt Miroslav Pelta.

„Trest je to přísný, ale v tomto případě na místě. Fotbal je cenný produkt, který potřebuje rozvoj a úspěchy a podobné případy se nesmějí opakovat," dodal Peltův první místopředseda Zdeněk Zlámal.

zp, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: