Lyon - Wolfsburg 1:1 po prodl., pen. 4:3Fotbalistky Lyonu potřetí vyhrály Ligu mistryň

Fotbalistky Olympique Lyon porazily ve finále Ligy mistryň po penaltovém rozstřelu Wolfsburg a soutěž vyhrály potřetí v historii. Zároveň svému soupeři oplatily tři roky starou finálovou porážku. V normální hrací době skončil zápas 1:1, v prodloužení gól nepadl.

Fotbalistky Olympique Lyon se radují z vítězství v Lize mistryň.

V šestém francouzsko-německém finále za posledních sedm let se ve 12. minutě ujal vedení Lyon díky trefě Norky Ady Hegerbergové, s 13 brankami nejlepší střelkyně soutěže. Dvě minuty před koncem základní hrací doby ale vyrovnala hlavou Alexandra Poppová. V penaltovém rozstřelu zaváhala na straně Lyonu jen první hráčka, zatímco v dresu Wolfsburgu poslední dvě.

Lyon, který ve čtvrtfinále vyřadil po výsledcích 9:1 a 0:0 českého mistra Slavii Praha, slaví třetí titul po letech 2011 a 2012. Wolfsburg mohl v případě úspěchu získat třetí triumf v posledních čtyřech letech.