Rubriky:

Ostatní

Ledy tají. Fotbalisté USA sehrají po 69 letech přípravné utkání s Kubou

1. července 2016 11:26 - New York

Fotbalisté Spojených států amerických po 69 letech sehrají přípravné utkání s Kubou. Výběry zemí, jejichž vztahy na dlouhá desetiletí zmrazila politická situace, se utkají 7. října v Havaně.

 

Matt York, ČTK/AP

"Jsme rádi, že budeme moci přijet na Kubu. Bude to dobrá prověrka, navíc se vždycky snažíme, aby náš tým zažil něco mimořádného. A tohle bude jedinečná příležitost," uvedl v tiskovém prohlášení americký trenér Jürgen Klinsmann.

Fotbalisté USA hráli během minulých sedmi desítek let na Kubě pouze v září roku 2008 v semifinále kvalifikace o postup na mistrovství světa do Jihoafrické republiky.

Přípravný zápas je dalším příkladem oteplování vztahů mezi těmito zeměmi. Navazuje na březnové utkání mezi baseballisty Tampa Bay Rays v Havaně s místním národním týmem, jenž se časově kryl s historickou návštěvou amerického prezidenta Baracka Obamy na Kubě.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.