Chcete trénovat belgický nároďák? Rudí ďáblové hledají trenéra přes internet!

21. července 2016 17:17 - Brusel

Myslíte si, že dokonale rozumíte fotbalu a máte za sebou prokazatelné trenérské úspěchy i zkušenosti? Pak můžete kandidovat na post hlavního kouče belgické fotbalové reprezentace. Tohle opravdu není žert... Rudí ďáblové hledají nového kormidelníka i za pomoci internetu.

 

Vincent Kessler, Reuters

Belgičané, kteří na letošním EURO nečekaně vypadli ve čtvrtfinále s Walesem, se nedávno zbavili kouče Marca Wilmotse.

Jeho nástupcem se může stát kdokoliv, musí však splnit sedm podmínek, které Belgický královský fotbalový svaz otiskl na svém webu.

Jestliže chcete šéfovat Edenu Hazardovi, Kevinu de Bruynemu, Romelu Lukakovi nebo Thibautu Courtoisovi a vést Rudé ďábly už v podzimní kvalifikaci o postup na MS 2018, musíte splnit následující kritéria:

- zkušenosti a prokazatelné výsledky v rychle se měnícím fotbalovém světě
- prokazatelné zkušenosti v předávání taktických a strategických znalostí špičkovým hráčům
- prokazatelné zkušenosti v práci s odborníky na moderní vysoké fotbalové úrovni
- jednání a vystupování v rámci vysokých standardů
- silný a otevřený v komunikaci
- schopnost vést tým složený z různých věkových generací
- schopnost fungovat s realizačním týmem v existující struktuře organizace, a to v rámci současných finančních, vzdělávacích, komunikačních a obchodních sfér

Všichni kandidáti se mohou hlásit do 31. července. Nový trenér si odbude premiéru 1. září v Bruselu, kam přijedou k přátelskému duelu Španělé. Poté už začne kvalifikace MS - Belgičané mají ve skupině H za soupeře postupně Kypr, Gibraltar, Bosnu a Hercegovinu, Estonsko a Řecko.

jis, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.