Bývalý šéf UEFA Platini při projevu znovu odmítl vinu

14. září 2016 11:07 - Atény

Bývalý prezident UEFA Michel Platini při dnešním rozlučkovém projevu na kongresu v Aténách znovu odmítl, že by udělal něco špatně. Přesto musel v květnu rezignovat poté, co dostal od etické komise FIFA čtyřletý zákaz působení ve fotbale kvůli přijetí netransparentní platby.

 

Thanassis Stavrakis, ČTK/AP

"Díky za devět let spolupráce. Myslím, že jsme udělali skvělou práci. Nyní musím říci sbohem," prohlásil Platini. Francouzský funkcionář a bývalý špičkový hráč se nedočkal ovací ve stoje. "Mám čisté svědomí. Jsem si jistý, že jsem neudělal chybu, a budu pokračovat v boji u soudů," řekl.

Jeden z nejlepších fotbalistů Evropy v historii byl v čele UEFA od roku 2007. Loni však byl v prosinci suspendován kvůli nevyjasněnému příjmu dvou miliónů švýcarských franků od bývalého šéfa FIFA Seppa Blattera. Údajně šlo o platbu za poradenskou činnost, etická komise FIFA to však vyhodnotila jako střet zájmů a oba funkcionáře potrestala. Platiniho na čtyři roky a Blattera, kterého mezitím v čele FIFA vystřídal Gianni Infantino, na šest.

FIFA Platinimu umožnila alespoň poslední projev na dnešním kongresu. "Pokračujte v práci beze mě. Nezapomeňte však, že fotbal je více hra než produkt, že jde o sport a ne o trh, o zábavu a ne o obchod. Není fotbal pro velké národy a jiný pro malé národy. Je to stejný fotbal pro všechny. Fotbal nepatří UEFA či FIFA, ale celému světu," vzkázal před svým odchodem.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: