Rubriky:

Ostatní

PSG koupil z Benfiky útočníka Guedese za 30 miliónů eur

26. ledna 2017 16:50 - Paříž

Francouzský fotbalový mistr Paris St. Germain získal z Benfiky Lisabon portugalského útočníka Goncala Guedese. Podle médií stál dvacetiletý hráč 30 miliónů eur (přes 810 miliónů korun) a v novém působišti podepsal smlouvu do roku 2021. V případě jeho dalšího prodeje před vypršením tohoto kontraktu obdrží Benfica ještě sedm miliónů eur.

 

psg.fr

Guedes se až v této sezóně trvale zabydlel v základní sestavě lisabonského celku. Za Benfiku odehrál v portugalské lize celkem 39 zápasů a dal pět gólů.

V portugalské reprezentaci debutoval už v 18 letech na podzim 2015, kdy nastoupil ve dvou přípravných zápasech. Od té doby od kouče Fernanda Santose šanci nedostal, takže chyběl u portugalského triumfu na loňském mistrovství Evropy.

Paris St. Germain, který je v tabulce francouzské ligy třetí o tři body za vedoucím Monakem, koupil druhou drahou posilu v zimním přestupním termínu. Již v prosince bohatý klub angažoval německého mistra světa Juliana Draxlera, za kterého zaplatil Wolfsburgu 40 miliónů eur.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.