Rubriky:

Ostatní

Nechutné rasistické útoky rozplakaly fotbalistu. Hráči soupeře to podporovali, prohlásil

20. února 2017 19:42 - Bělehrad

Ostuda, za kterou bude platit. Srbský fotbalový klub Rad Bělehrad nesmí hrát na domácím stadionu žádné prvoligové zápasy, dokud tamní federace neuzavře vyšetřování rasistického chování jeho fanoušků. Terčem jejich urážek se stal brazilský útočník městského rivala Partizanu Everton Luiz. Ten hřiště opouštěl v slzách. Každý jeho dotek s míčem provázely urážlivé pokřiky s rasovým podtextem, případně zvuky připomínající opici.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Diváci ve vyhrocením utkání častovali Luize opičími skřeky, v ochozech byly k vidění i rasistické transparenty. Brazilský fotbalista chuligánům po závěrečném hvizdu odpověděl vztyčeným prostředníčkem, což vyvolalo hromadnou potyčku mezi fotbalisty a realizačními týmy obou mužstev.

"Celých devadesát minut jsem byl terčem rasistických útoků. Domácí hráči to všechno podporovali a útočili na mě," postěžoval si se slzami v očích fotbalista. "Na tuhle událost chci zapomenout, jak jen to půjde. Miluji Srbsko i lidi tady. Jen prosím řekněte rasismu ne!"

Hostující Partizan nakonec porazil Rad 1:0 a v tabulce je druhý o šest bodů za mistrovskou Crvenou Zvezdou Bělehrad.

rjm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.