Varování pro Dočkala. Tévezovi stačilo v Číně pár měsíců a už je nešťastný, agent to popírá

22. února 2017 09:05 - Londýn

Operace návrat. Tohle křičí z titulní strany argentinský list Ole a pozorně by si ji měl prohlédnout i český záložník Bořek Dočkal, který má miliónové laso z Číny. Stačily tři měsíce a pohádkový tanec miliónů a přibývajících nul na kontě podle novin už přestal bavit Carlose Téveze. I když bere neskutečných 615 000 liber týdně (přes devatenáct miliónů korun). Podle listu se hledá způsob, jak by se mohl vrátit domů do Argentiny. Agent hráče vše popírá.

 

China Stringer Network, Reuters

Hvězdný Tévez se podle deníku Ole potýká s životem na Dálném východě, v Číně se prý necítí šťastný a Boca Juniors už spřádá plány, jak dvaatřicetiletého útočníka dostat zpět domů. Jenže nechce se zdát, že by se tým Šanghaj Šen-chua svého esa tak brzy vzdal. Zvláště, když za něj vysázel v prosinci deset miliónů liber, tedy více než 310 miliónů korun a udělal z hráče nejlépe placeného fotbalistu světa.

Zdá se ale, že peníze nejsou všechno a hvězdy chtějí k pohádkovému platu i život stejných parametrů. A to podle listu není. Nepřesvědčí ani výdělek 64 miliónů liber za dvouleté angažmá v Číně (více než dvě miliardy korun).

Tévezův agent ale tvrdí, že nic podobného se nechystá. „Nebude se vracet z Číny. Nevím, kde se tyhle informace vzaly," řekl Adrián Roucco. O všem prý hovořil se samotným hráčem. Na důkaz toho, že to není s návratem do Argentiny tak žhavé, přidává pádný argument. Boca by musela zaplatit za hráče 41 miliónů liber, pokud by se z Číny poroučel v nejbližších dvou letech, kdy má v Šanghaji platný kontrakt.

Šéf týmu Boca Juniors Mauricio Macri údajně navrhl, že by se o návratu Téveze dalo mluvit v příštím roce. Zbývá vyřešit maličkost, kde vezme Boca peníze na astronomické odstupné

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.