Rubriky:

Ostatní

Nejlepším slovenským fotbalistou je pošesté Hamšík

22. března 2017 09:13 - Bratislava

Slovenským fotbalistou roku se počtvrté za sebou a celkově pošesté stal Marek Hamšík. Devětadvacetiletý kapitán Neapole ovládl 24. ročník ankety deníku Pravda a Slovenského fotbalového svazu naprosto jednoznačně, od hlasujících získal 329 bodů z 330 možných.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Hamšíkovo čtvrté vítězství v řadě je rekordem ankety, třikrát za sebou ji vyhrál v 90. letech Dušan Tittel. Rekord ankety v počtu celkových triumfů překonal banskobystrický rodák, který zvítězil také v letech 2009, 2010, už loni.

Na druhém místě skončil s odstupem 64 bodů reprezentační kapitán a čtyřnásobný vítěz ankety Martin Škrtel z Fenerbahce, třetí byl s 226 body Róbert Mak z Petrohradu. Plzeňský gólman Matúš Kozáčik obsadil osmé místo.

Cenu pro nejlepšího trenéra převzal třetím rokem po sobě kouč reprezentačního áčka Ján Kozák, jenž se ziskem 83 bodů porazil o 23 bodů Pavla Hapala. Český trenér dovedl slovenský výběr do 21 let na finálový turnaj mistrovství Evropy v Polsku.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.