Rubriky:

Ostatní

Bojovali jsme s vlastní nervozitou, lamentoval Lavička po kolapsu Lvíčat v nastavení

5. září 2017 21:48 - Jablonec nad Nisou

Nepříjemnou ztrátu hned při vstupu do kvalifikačních bojů o mistrovství Evropy 2019 utrpěli fotbalisté Česka do 21 let. Svěřenci trenéra Vítězslava Lavičky v úterý večer v Jablonci inkasovali od Běloruska vyrovnávací gól z poslední akce v třetí minutě nastavení.

 

Radek Petrášek, ČTK

„Jednoznačně jsme utkání měli dovést k vítězství. Konec nám přinesl hořkost," posteskl si český trenér Vítězslav Lavička, když rekapituloval vstup týmu do nového kvalifikačního cyklu.

Nejzkušenější z českých borců Václav Černý ztrestal po deseti minutách chybu běloruské obrany, jenže po obrátce Zajíc zahodil dvě vyložené šance, kdy nedokázal míč dopravit do odkryté branky. Nejprve trefil bránícího hráče ve skluzu, pak v dorážce z malého vápna trefil břevno.

A Bělorusové z poslední akce udeřili: jejich brankář Šerbickij vyhrál po rohovém kopu hlavičkový souboj před českou brankou a odražený míč Šibun napálil do sítě.

„Bojovali jsme většinu zápasu s vlastní nervozitou, z čehož plynuly nepřesnosti. A přestože jsme si dokázali po přestávce vytvořit velmi dobře šance, nebyli jsme schopní rozhodnout," posteskl si Lavička a netajil, jak moc jej zaskočilo nebývalé množství nepřesností a neschopnou souvislé kombinace: „Očekával jsem lepší součinnost. Nedokázali jsme zápas kontrolovat. Na některých hráčích se až příliš projevil fakt, že hrají první ostrý duel."

ram, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní