Rubriky:

Ostatní

Živě

Ze smolaře století je hrdina! Uklouzl při rozhodující penaltě, pak spěchal slavit

29. září 2017 10:51 - Rio de Janeiro/Praha

Málem byl za smolaře století, kterému se mohl smát celý svět. Záložník Thiago Neves měl ale kliku a je za hrdinu. Ve finále Brazilského poháru totiž při rozhodující penaltě uklouzl, míč ale z jeho kopačky zapadl přesně pod břevno a radost Cruzeira mohla začít. Hosté se sice vehementně snažili upozornit na to, že při penaltě zahrál v pádu zmíněný hráč míč dvakrát, ale všechny protesty byly marné.

sntv

Napínavější duel si snad pořadatelé pohárové soutěže v Brazílii nemohli přát. Duel mezi Cruzeirem a Flamengem dospěl až k penaltovému rozstřelu. V páté sérii měl na noze rozhodnutí dvaatřicetiletý záložník Neves. Soustředil se na rozběh a prásk! Míč letí pod břevno a končí v síti - je rozhodnuto. Cruzeiro slaví, poražení se sbíhají k sudímu a protestují.

Proč? Opakované záběry vše rozklíčují. Střelec totiž před zahráním penalty uklouzl a míč vlastně zahrával v pádu. Hráči Flamenga mávali před sudím zdviženými dvěma prsty, aby mu dali najevo, že exekutor penalty ťukl nejdříve do míče druhou nohou. Pak by branka nemohla platit. Sudí byl ale neoblomný. Gól platil a tak je Neves místo za smolaře století za hrdinu.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.