Rubriky:

Ostatní

Živě

Mutu je sportovním ředitelem Rumunského fotbalového svazu

11. října 2017 17:18 - Bukurešť

Historicky nejlepší střelec rumunské reprezentace Adrian Mutu se po neúspěšné kvalifikaci o mistrovství světa stal novým sportovním manažerem národního svazu FRF. Někdejší kanonýr Chelsea, Juventusu či Fiorentiny by měl mimo jiné pomoci zlepšit vztahy mezi reprezentací a zahraničními i domácími kluby.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Osmatřicetiletý Mutu ukončil kariéru loni a stal se generálním manažerem Dinama Bukurešť. "Doufám, že dokážu pomoci k tomu, aby rumunský fotbal čekala úspěšná budoucnost," uvedl bývalý hvězdný fotbalista, jehož kariéru provázely problémy s drogami a alkoholem.

Mutu bude v nové funkci spolupracovat se svým bývalým reprezentačním spoluhráčem Cosminem Controu, jenž se stal před měsícem trenérem národního týmu. Rumunsko ztratilo šanci na první postup na MS od startu ve Francii v roce 1998 už před závěrem kvalifikace.

ČTK

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.