To je sen! Český fotbalista útočí v Anglii na pozici nejlepšího kanonýra

Prokazuje svůj střelecký instinkt. Matěj Vydra patří k nejlepším střelcům druhé anglické fotbalové ligy. Český útočník má po polovině sezóny na svém kontě 13 branek a jeden zásah ho dělí od prvního Leona Clarka ze Sheffieldu United.

Český fotbalista Matěj Vydra (vlevo) se raduje se spoluhráčem Davidem Nugentem z gólu do sítě Millwallu.

Naposledy se pětadvacetiletý forvard Derby County prosadil v sobotu proti Milwallu. Jeho tým vyhrál 3:0 a po třiadvaceti zápasech čili polovině sezóny druhé anglické ligy patří klubu z hrabství Derbyshire třetí příčka, která zaručuje play off o Premier League.

„Zápas jsme klidně mohli vyhrát šest, sedm nula. Měli jsme spoustu šancí. V prvním poločase jsme hráli opravdu dobře, ale také je pravda, že po změně stran jsme polevili a soupeř si vytvořil několik příležitostí ke skórování," pravil Vydra v rozhovoru pro klubovou televizi.

Rodák z Chotěboře svým třináctým zásahem v sezóně upravoval v 25. minutě na 2:0. „Sledoval jsem pohyb obránců. Oni mě nechali, a tak jsem zkusil vystřelit. Naštěstí to spadlo do brány," popisoval svůj gól zpoza vápna.

Nejlepší střelci v druhé anglické lize:
1. Clarke (Sheffield United) 14 gólů
2. Vydra (Derby) 13 gólů
3. - 4. Bonatini (Wolverhampton), Grabban (Sunderland) oba 12 gólů

V tabulce střelců celé soutěže je Vydra na druhém místě. Na prvního Clarka ze Sheffieldu United ztrácí jednu branku. „Pro mě góly nejsou primární, hlavní je, že vyhráváme jako tým," pravil skromně. Zároveň však dodal, že přece jen existuje meta, kterou by mohl překonat. „Za Watford jsem se trefil dvaadvacetkrát," připomněl kanonýr sezónu 2012/13.

Pokud bude Vydra pokračovat ve střeleckých hodech není nereálné, že se v Premier League v příští sezóně objeví. Doposud v nejlepší anglické lize nastoupil do dvaceti čtyř utkání (23 za West Bromwich a 1 za Watford) a dal 3 góly.