Rubriky:

Ostatní

Plzeňské rýžování trofejí pokračuje, Kopic vyhlášen nejlepším hráčem ligové sezóny

27. května 2018 19:13 - Praha

Plzeňští fotbalisté ovládli právě skončený ligový ročník, takže žádný div, že si ze slavnostního podvečera pořádaného LFA na závěr sezóny odnesli i nejvíc individuálních trofejí. V Národním domě na pražských Vinohradech, kde se vyhlášení u tradičně konalo, se stal Jan Kopic nejen nejlepším záložníkem, ale i hráčem sezóny, Michael Krmenčík se k němu přidal jako nejlepší útočník a zároveň i střelec, Radim Řezník se stal nejlepším obráncem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Sbírku trofejí a pohárů si ovšem na Hanou odváželi i zástupci ligového nováčka z Olomouce, který v konečném ligovém účtování obsadil čtvrtou příčku.

V anketách, v nichž hlasují ligoví trenéři, kapitáni a vybraní novináři, se totiž stal nejlepším trenérem Václav Jílek, jenž vyhrál s náskokem jednadvaceti bodů před koučem mistrovské Plzně Pavlem Vrbou.

Václav Jemelka zase ovládl anketu o objev sezóny, brankář Miloš Buchta se stal vítězem doprovodné ankety o nejlepšího gólmana.

Nejlepším cizincem sezóny se stal lotyšský legionář ve službách Jihlavy Davis Ikaunieks. Ani on však nezabránil tomu, aby tým z Vysočiny ligu neopustil. I proto Ikaunieks začne na podzim psát další kapitolu své kariéry nejspíš v Plzni.

Osobností ligy byl vyhlášen Milan Baroš, jenž naopak vydatně napomohl tomu, že se ostravský Baník mezi ligovou elitou zachránil.

Výsledky ligových anket
HRÁČ SEZÓNY
1. Jan Kopic Plzeň 93
2. Josef Hušbauer Slavia 43
3. Michael Krmenčík Plzeň 40
TRENÉR SEZÓNY
1. Václav Jílek Olomouc 121
2. Pavel Vrba Plzeň 100
3. Martin Hašek Bohemians 50
CIZINEC SEZÓNY
1. Davis Ikaunieks Jihlava 113
2. Miroslav Stoch Slavia 80
3. Nicolae Stanciu Sparta 62
OBJEV SEZÓNY
1. Václav Jemelka Olomouc 81
2. Jiří Kulhánek Liberec/Sparta 50
3. Alex Král Teplice 38
OSOBNOST SEZÓNY
1. Milan Baroš Ostrava 102
2. David Lafata Sparta 90
3. Roman Hubník Plzeň 40

V rámci večera byl samozřejmě dekorován i nejlepší kanonýr uplynulého ligového ročníku, jímž se stal s šestnácti góly plzeňských Michael Krmenčík.

„Dostával jsem esemesky, jestli není trapné stát se nejlepším ligovým střelcem se třinácti góly. Taky mi to přišlo trochu blbý. Už proto, že třináctka je nešťastné číslo. Proto jsem sezónu završil v posledním kole na Dukle prvním ligovým hattrickem v kariéře," rozpovídal se Krmenčík, když z rukou šéfa fotbalové sekce Klubu sportovních novinářů Karla Felta přebral trofej určenou nejlepšímu kanonýrovi.

Výsledky doprovodných anket:
BRANKÁŘ: Miloš Buchta (Olomouc) 68
OBRÁNCE: Radim Řezník (Plzeň) 65
ZÁLOŽNÍK: Jan Kopic (Plzeň) 101
ÚTOČNÍK: Michael Krmenčík (Plzeň) 110
CENA LUKÁŠE PŘIBYLA: SK Slavia Praha 77
CENA FRANTIŠKA HRDLIČKY: Libor Kleibl (Liberec)
zp, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.